Η συλλογή υπογραφών στήριξης στους Ειρήνη και Ζήση συνεχίζεται

24/11/2019
Comments off
319 Views
Δημοσιεύουμε τα πρώτα ονόματα ατόμων και συλλογικών φορέων που έχουν εκδώσει ψηφίσματα είτε υπογράφουν κατά της σκευωρίας που έχει στηθεί ενάντια στους σ. Ειρήνη Εμινίδου και Ζήση Σούρλα, φοιτητών και μελών του «Ξ» που συνελήφθησαν άδικα, χτυπήθηκαν από την αστυνομία αναίτια και οδηγούνται τη Δευτέρα 25/11 σε δίκη με κατασκευασμένες κατηγορίες.
Διαβάστε περισσότερα για την υπόθεση εδώ κι εδώ

Υπογραφές-ψηφίσματα Εργατικών Σωματείων, Συνδικάτων, Φοιτητικών Συλλόγων, Πολιτικών Οργανώσεων, Συλλογικοτήτων και Φορέων

  1. Α.Δ.Ε.Δ.Υ.
  2. Ανεξαρτητη Παρεμβαση ΕΘΕΛ-ΟΑΣΑ
  3. ΑΝΤΑΡΣΥΑ
  4. Αντί-Λογος, Συλλογικότητα Εργαζομένων στο Υπουργείο Εργασίας
  5. Αντιφασιστικός Συντονισμός Αθήνα Πειραιά
  6. Αριστερή Ανασύνθεση
  7. Αριστερη Παρεμβαση Στερεας Ελλαδας
  8. Ασυμβίβαστο Ίλιον, Δημοτική Παράταξη στο Ίλιον
  9. Βοτανικός Κήπος Πετρούπολης – Ελεύθερος Κοινωνικός Χώρος
  10. Δ’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης
  11. Δημοτική Κίνηση “Ανυπότακτη Αθήνα”
  12. Δημοτική Κίνηση Ζωγράφου – Ανυπότακτη Πόλη 
  13. Δημοτική Κίνηση Πετρούπολης “Ανυπότακτη Πετρούπολη”
  14. Δικηγορική Ανατροπή – Εναλλακτική Παρέμβαση Δικηγόρων Αθηνών
  15. Διεθνιστική Εργατική Αριστερά (ΔΕΑ)
  16. Δίκτυο για τα πολιτικά και κοινωνικά δικαιώματα
  17. Δίκτυο Πολιτών Παπάγου Χολαργού
  18. Εναλλακτική Παρέμβαση-Δικηγορική Ανατροπή (συνδικαλιστική παράταξη στον Δικηγορικό Σύλλογο Αθηνών)
  19. Ενιαίος Σύλλογος Μεταπτυχιακών Φοιτητών & Υποψηφίων Διδακτόρων Τμ. Πολιτικών Επιστημών ΑΠΘ
  20. Ένωση Νοσοκομειακών Ιατρών Θεσσαλονίκης – ΕΝΙΘ
  21. Επαναστατική Κίνηση Νέας Φιλαδέλφειας/Χαλκηδόνας
  22. Επιτροπή Αγώνα Θεσσαλονίκης ενάντια στην εξόρυξη χρυσού
  23. Εργατική Αντεπίθεση, Δημοτική Κίνηση Αμπελοκήπων-Μενεμένης
  24. Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα – ΕΕΚ
  25. Η Πόλη Αλλιώς – Ενωτική, Ανατρεπτική Παρέμβαση στον δήμο Νεάπολης – Συκεών
  26. Κίνημα στην Πόλη του Ζωγράφου
  27. Κίνηση Απελάστε το Ρατσισμό
  28. Κόκκινο Νήμα
  29. Κομμουνιστική Τάση (ελληνικό τμήμα της IMT)
  30. Λαϊκή Ενότητα (ΛΑΕ)
  31. Λαϊκό Πανεπιστήμιο Κοινωνικής Αλληλέγγυας Οικονομίας “UnivSSE Coop”
  32. Μαχόμενη Αριστερή Δύναμη Ανατροπής Δάφνης Υμηττού
  33. ΜΕΤΑ – Μέτωπο Ταξικής Ανατροπής
  34. Νέο Αριστερό Ρεύμα (ΝΑΡ)
  35. Νεολαία Ενάντια στον Καπιταλισμό
  36. Ξεκίνημα – Διεθνιστική Σοσιαλιστική Οργάνωση
  37. Ομάδα Sylvia Rivera, για ένα κινηματικό Thessaloniki Pride
  38. Οργάνωση Κομμουνιστών Διεθνιστών Ελλάδας (ΟΚΔΕ)
  39. Οργάνωση Μελών ΣΥΡΙΖΑ ΟΣΥ/ΗΛΠΑΠ
  40. Π – Χώρος Κινημάτων, Αλληλεγγύης και Πολιτισμού
  41. ΠΕΝΕΝ (Πανελλήνια Ένωση Ναυτών Εμπορικού Ναυτικού)
  42. ΠΟ ΕΜΔΥΔΑΣ – Πανελλήνια Ομοσπονδία Ενώσεων Μηχανικών Δημοσίων Υπαλλήλων Διπλωματούχων Ανωτάτων Σχολών
  43. ΠΟΘΑ – Πανελλήνια Ομοσπονδία Θεάματος Ακροάματος
  44. Ποδονίφτης, Ρε(ύ)μα κριτικής των καιρών και δράσης στη Νέα Ιωνία Αττικής
  45. Πρωτοβουλία Κατοίκων Εξαρχείων
  46. Ριζοσπαστική Δημοτική Αλλαγή, δημοτική κίνηση στο Δήμο Αρταίων
  47. Στέκι Μεταναστών
  48. Σύλλογος Δασκάλων και Νηπιαγωγών Βόνιτσας
  49. Σύλλογος Εκπαιδευτικών Π.Ε. Αμαρουσίου
  50. Σύλλογος Εκπαιδευτικών Π.Ε. “Ο Αριστοτέλης”
  51. Σύλλογος Εκπαιδευτικών Π.Ε. “Η Αθηνά”
  52. Σύλλογος Εκπαιδευτικών Α/θμιας εκπαίδευσης Ν Ηρακλείου “Δ Θεοτοκόπουλος”
  53. Σύλλογος Εργαζομένων Αποκεντρωμένης Διοίκησης Πελοποννήσου – Δυτικής Ελλάδας & Ιονίου
  54. Σύλλογος Εργαζομένων Δ.Ε.Υ.Α.Μ.Β
  55. Σύλλογος Εργαζομένων Υπουργείου Γεωργίας Νομού Αττικής
  56. Σύλλογος Μελών ΔΕΠ Παντείου Πανεπιστημίου
  57. Σύλλογος Μονίμων Διοικητικών Υπαλλήλων Σιβιτανιδείου Ιδρύματος
  58. Σύλλογος Μουσικών Φιλαρμονικής ΟΠΑΝ Δήμου Αθηναίων
  59. Σύλλογος Φοιτητών Αγγλικής Γλώσσας και Φιλολογίας ΑΠΘ
  60. Σύλλογος Φοιτητών Αρχιτεκτονικής Πάτρας
  61. Σύλλογος Φοιτητών Βιολογικού Τμήματος Πανεπιστημίου Αθηνών
  62. Σύλλογος Φοιτητών Γαλλικού Τμήματος ΑΠΘ
  63. Σύλλογος Φοιτητών Γεωπονικού Πανεπιστημίου Αθηνών
  64. Σύλλογος Φοιτητών Ιατρικής ΑΠΘ
  65. Σύλλογος Φοιτητών Ιατρικής Ιωαννίνων
  66. Σύλλογος Φοιτητών Ιστορικού – Αρχαιολογικού ΑΠΘ 
  67. Σύλλογος Φοιτητών Μεταλλειολογων Μηχανικών ΕΜΠ
  68. Σύλλογος Φοιτητών Μηχανικών Η/Υ & Πληροφορικής Πανεπιστημίου Πατρών
  69. Σύλλογος Φοιτητών Νομικής Σχολής Αθηνών
  70. Σύλλογος Φοιτητών Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών
  71. Σύλλογος Φοιτητών Παντείου Πανεπιστημίου
  72. Σύλλογος Φοιτητών Πολιτικών Μηχανικών Πανεπιστημίου Θεσσαλίας
  73. Σύλλογος Φοιτητών Πολυτεχνικής Σχολής Ξάνθης
  74. Σύλλογος Φοιτητών Τμήματος Εκπαίδευσης και Αγωγής στην Προσχολική Ηλικία Πανεπιστημίου Αθηνών
  75. Σύλλογος Φοιτητών Τμήματος Φυσικής ΑΠΘ
  76. Σύλλογος Φοιτητών Φιλοσοφικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ)
  77. Συνδικαλιστικό Δίκτυο Εργαζομένων στις Τράπεζες
  78. Συνδικάτο Εργαζομένων ΟΑΣΑ
  79. Συνδικάτο Ιματισμού-Κλωστοϋφαντουργίας και πλεκτικής Βόρειας Ελλάδας
  80. Συνάντηση για μια αντικαπιταλιστική διεθνιστική Αριστερά
  81. Σωματείο Εργαζομένων ΒΙΟΜΕ
  82. Σωματείο Εργαζομένων της Nokia Ελλάδος
  83. Σωματείο Μισθωτών Εκπαιδευτικών Θεσσαλονίκης
  84. Σωματείο Μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας
  85. Σωματείο Συνταξιούχων “Η Συσπείρωση”
  86. Σωματείο Υπαλλήλων Βιβλίου Χάρτου Ν. Θεσσαλονίκης
  87. POLYPHONON – music productions
  88. Social Waste, Μουσικό Συγκρότημα

Ατομικές υπογραφές Δημοτικών-Περιφερειακών Συμβούλων, Συνδικαλιστών, Ακαδημαϊκών κλπ

  1. Αθανασίου Φώτης, Γενικός Γραμματέας Συλλόγου Μουσικών Φιλαρμονικής Δήμου Αθήνας
  2. Αγαπητός Θανάσης, δάσκαλος, μέλος Δ.Σ. του Β’ Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης, περιφερειακός σύμβουλος Κεντ. Μακεδονίας-“Ανταρσία στην Κ. Μακεδονία”
  3. Αλεξόπουλος Απόστολος, Ομότιμος Καθηγητής ΕΚΠΑ
  4. Αλεφάντη Μελίνα, δημοτική σύμβουλος Αγίας Παρασκευής
  5. Ανδρεάδη Αγγελική, μέλος 15μελούς μαθητικού συμβουλίου 2ου ΓΕΛ Συκεών Θεσσαλονίκης “Φίλιππος”
  6. Αντωνίου Παναγιώτης, μέλος ΔΣ του ΦΣ Νομικής
  7. Βαγενάς Χρήστος, ΔΣ ΠΟΠΟΚΠ
  8. Βασιλόπουλος Άρης, πρώην Δήμαρχος Νέας Φιλαδέλφειας/Χαλκηδόνας, μέλος του Δημοτικού Συμβουλίου Νέας Φιλαδέλφειας/Χαλκηδόνας
  9. Βελισσαρίου Σίσσυ, Πανεπιστημιακός (ΕΚΠΑ), μέλος CC του DIEM25
  10. Βιτάσκου Αλεξία, μέλος 15μελούς μαθητικού συμβουλίου 2ου ΓΕΛ Συκεών Θεσσαλονίκης “Φίλιππος”
  11. Βλαχομήτρος Δημήτρης, συνταξιούχος, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Θέρμης
  12. Γαζάκης Αντώνης, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Θεσσαλονίκης
  13. Γαρδικλής Δημήτρης, γραμματέας σωματείου εργαζομένων νοσοκομείου Ασκληπιείου Βούλας
  14. Γαρμπής Μάρκος, εκπαιδευτικός β/βάθμιας, ΕΛΜΕ Ελευσίνας
  15. Γεωργίου Δημήτρης, Δημοτικός σύμβουλος Ιλίου
  16. Γεωργούλης Διονύσιος, γενικός γραμματέας Δ.Σ. συλλόγου εργαζομένων τράπεζας Γενικής-Πειραιώς και γενικός σύμβουλος ΟΤΟΕ
  17. Γιαννόπουλος Γιάννος, μέλος Διοικούσας Επιτροπής ΤΕΕ
  18. Γιαννούλια Κατερίνα, ΔΣ ΠΟΓΕΔΥ κ ΓΣ ΑΔΕΔΥ
  19. Γκάκας Σέργιος, αντιδήμαρχος Χαλανδρίου
  20. Γοδέβενος Γιώργος, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων της Εγνατίας Οδού – Μέλος ΕΑΚ
  21. Δεσιώτου Ελένη – Αλίκη, διαμεσολαβήτρια ΚΚ Ρομά Δήμου Χαλανδρίου
  22. Ευθυμίου Κώστας, Αντιδήμαρχος Χαλανδρίου
  23. Ζήκας Περικλής, Ανεξάρτητος Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Παπάγου Χολαργού
  24. Ζουλάκης Μανόλης, Σκιτσογράφος-Ζωγράφος
  25. Καββαδίας Αντώνης, μέλος Γενικού Συμβουλίου ΟΤΟΕ
  26. Καμπά Αθηνά, Κόκκινο Νήμα
  27. Καραβάς Αντώνης, συνδικαλιστής ΕΙΝΑΠ – ΟΕΝΓΕ
  28. Καριώτης Τάκης, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Συμφωνικής Ορχήστρας Δήμου Αθήνας
  29. Κατερίνη Τόνια, μέλος ΔΣ Συλλόγου Αρχιτεκτόνων
  30. Κιτσαντά Λίτσα, δημοτική σύμβουλος Δήμου Αρταίων
  31. Κολοβός Παναγιώτης, Δικηγορικός Σύλλογος Αθηνών
  32. Κολυβάς Νίκος, ΔΣ σωματείου εργαζομένων Δήμου Πετρούπολης
  33. Κόνιαρης Χρήστος, μέλος του Γενικού Συμβουλίου της ΑΔΕΔΥ και της ΠΟΕΔΗΝ
  34. Κοτρωνάκη Λουκία, Μεταδιδακτορική Ερευνήτρια, Πάντειο Πανεπιστήμιο, Πανεπιστήμιο Κρήτης
  35. Κούρκουλας Θανάσης, Κίνηση Απελάστε το Ρατσισμό
  36. Κουρμουλάκης Γιάννης, Γραμματέας του Σωματείου Εργαζομένων ΨΝΑ
  37. Κραβαρίτης Νίκος, Αν. Γραμματέας του Σωματείου Εργαζομένων στο Αττικό
  38. Κυπραίου Μαρία, Δημοτική Σύμβουλος Δήμου Νεάπολης-Συκεών
  39. Κυπριώτης Ηλιας, Σύμβουλος Τοπικής Κοινότητας Μεξιατών Λαμίας
  40. Κυριακόπουλος Αντώνης, Σωματείο Ενέργειας Πελοποννήσου
  41. Λάτζος Ηλίας, Ειδ. Γραμματέας Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Γλυφάδας
  42. Λαθήρας Γιάννης, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Νεάπολης-Συκεών
  43. Λουγιάκη Αλεξια, Σκιτσογράφος-Ζωγράφος
  44. Λυμπεράτος Γεράσιμος, Πρόεδρος Δημοτικού Συμβουλίου Δήμου Χαλανδρίου, καθηγητής ΕΜΠ
  45. Μακρής Ανδρέας, Συνταξιούχος, πρώην μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΠΟΕΔΗΝ
  46. Μαλίνογλου Νίκος, Μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Σισμανόγλειου Νοσοκομείου
  47. Ματθαίου Θανάσης, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων της Εγνατίας Οδού – Μέλος ΕΑΚ
  48. Μαυρουδής Χάρης, αντιδήμαρχος Χαλανδρίου
  49. Μητροβγένης Γιώργος, δημοτικός σύμβουλος Δήμου Δάφνης Υμητού
  50. Μπαστέας Πέτρος, Συνδικαλιστής ΕΥΔΑΠ
  51. Μποσινάκος Νίκος, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων 4ου Νηπιαγωγείου Πετρούπολης
  52. Νίκα Γεωργία, δημοτική σύμβουλος Ιλίου
  53. Παναγιώτης Νίκου, Δημοτικός Σύμβουλος Ζωγράφου
  54. Νικολάου Κωνσταντίνος, Επισκέπτης Καθηγητής ΑΠΘ και Πρόεδρος του Λαϊκού Πανεπιστημίου Κοινωνικής Αλληλέγγυας Οικονομίας “UnivSSE Coop”
  55. Ντάλας Απόστολος, μέλος ΔΣ Ένωσης Φοροτεχνικών Ελεύθερων Επαγγελματιών Αττικής
  56. Ντούρος Στάθης, Περιφερειακός Σύμβουλος Θεσσαλίας
  57. Οικονόμου Βασίλης, Γραμματέας Ένωσης Κινηματογραφιστών Βορείου Ελλάδος
  58. Παναρέτου Λευτέρης, Πρόεδρος του Σωματείου Νοσοκομείου ΕΛΠΙΣ
  59. Παντέλης Παναγιώτης, Μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής της ΠΟΕΔΗΝ και του ΓΣ της ΑΔΕΔΥ
  60. Παπαδόπουλος Χάρης, αυτοαπασχολούμενος, εφημερίδα “Κόκκινη”
  61. Παπακωνσταντίνου Γεώργιος, Αναπληρωτής Γραμματέας ΕΚΘ, μέλος ΔΣ ΓΣΕΕ
  62. Παπανικολάου Πάνος, δημοτικός σύμβουλος Περιστερίου, γγ ΟΕΝΓΕ
  63. Παππάς Νίκος, μπασκετμπολίστας Παναθηναϊκού
  64. Πασχάλη Βιβή, Μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου Ευαγγελισμός
  65. Πετρόπουλος Δημήτρης, Πρόεδρος ΔΣ ΠΟ ΕΜΔΥΔΑΣ
  66. Πολυχρονιάδης Δημήτρης, δάσκαλος, Μέλος του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε., Δημοτικός σύμβουλος Αμαρουσίου, Υποψήφιος Διδάκτορας Ιστορίας του Τμήματος Πολ. Επιστήμης & Ιστορίας του ΠΑΝΤΕΙΟΥ Πανεπιστημίου. 
  67. Πορτάλιου Ελένη, στέλεχος κινημάτων για την πόλη και το περιβάλλον
  68. Ρεβύθης Σπύρος, Πρόεδρος ΣΕΛΜΑ – Σωματείου Εργαζομένων Λειτουργίας Μετρό Αθηνών
  69. Ρούσσος Σίμος, Δήμαρχος Χαλανδρίου
  70. Σερντεδάκις Νίκος, Αναπληρωτής Καθηγητής Κοινωνιολογίας, Πανεπιστήμιο Κρήτης
  71. Σεφεριάδης Σεραφείμ, Αναπληρωτής Καθηγητής Πολιτικής Επιστήμης, Διευθυντής του Εργαστηρίου Συγκρουσιακής Πολιτικής, Πάντειο Πανεπιστήμιο, Life Member, Πανεπιστήμιο του Cambridge (CLH)
  72. Σημαιοφορίδης Δημήτρης, Μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων της Εγνατίας Οδού – Μέλος ΕΑΚ
  73. Σκαμπαρδώνης Σταμάτης, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Γλυφάδας
  74. Σμήλιος Ηλίας, δάσκαλος, γ. γραμματέας Ζ’ Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσσαλονίκης, Δημοτικός Σύμβουλος Δήμου Αμπελοκήπων-Μενεμένης
  75. Σπαθής Μάκης, ομότιμος Καθηγητής ΕΜΠ
  76. Σταματόγιαννη Κική, δικηγόρος, εφημερίδα “Κόκκινη”
  77. Στρούμπος Σάββας, Σκηνοθέτης
  78. Ταστάνης Τάσος, Δημοτικός Σύμβουλος Δ. Γλυφάδας
  79. Τόλη Ελένη, Σύλλογος Διοικητικού Προσωπικού Πανεπιστημίου Αθηνών
  80. Τομπάζος Σταύρος, Αναπληρωτής Καθηγητής Πολιτικής Οικονομίας και Πολιτικής Φιλοσοφίας, Πανεπιστήμιο Κύπρου
  81. Τοσονίδου Δέσποινα, Πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου Ασκληπιείου Βούλας, μέλος ΔΣ ΕΙΝΑΠ, μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής ΟΕΝΓΕ
  82. Τουλιάτος Χρήστος, δημοτικός σύμβουλος Δήμου Ζωγράφου
  83. Τσακίρης Λεωνίδας, Ταμίας Συλλόγου Μουσικών Δήμου Αθήνας
  84. Τσιάκαλος Κοσμάς, δημοτικός σύμβουλος Δήμου Βύρωνα
  85. Τσιπλάκου Σταυρούλα, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Σχολής Ανθρωπιστικών και Κοινωνικών Επιστημών Ανοικτού Πανεπιστημίου Κύπρου
  86. Τσούτσης Κωνσταντίνος, μέλος ΔΣ Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας
  87. Χαραλαμπίδου Δέσποινα, Περιφερειακή Σύμβουλος Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, πρώην Βουλευτής και Αντιπρόεδρος της Βουλής
  88. Χριστόπουλος Διονύσης, Αντιπρόεδρος Συλλόγου Μουσικών Φιλαρμονικής Δήμου Αθήνας
  89. Χρόνης Γιώργος, δημοτικός σύμβουλος Ιλίου

Ατομικές υπογραφές Βουλευτών, Δημοτικών Συμβούλων, Συνδικαλιστών κλπ από το Εξωτερικό

  1. Brännberg Jonas, Δημοτικός Σύμβουλος Luleå, Σουηδία
  2. Coppinger Ruth, Βουλευτής Ιρλανδίας
  3. Gleiss Thies, Μέλος Κεντρικής Επιτροπής die Linke, Γερμανία
  4. Redler Lucy, Μέλος Κεντρικής Επιτροπής die Linke, Γερμανία
  5. Riekewald Franziska, Δημοτική Σύμβουλος Leipzig, Μέλος Κεντρικής Επιτροπής die Linke, Γερμανία
  6. Sawant Kshama, μέλος του Συμβουλίου της Πόλης του Σιάτλ, ΗΠΑ
  7. Scheringer-Wright Johanna, Μέλος Κεντρικής Επιτροπής die Linke, Γερμανία
  8. Shange Moyo Liv, Δημοτική Σύμβουλος Luleå, Σουηδία
  9. Treude Marc, πρόεδρος του συνδικάτου IG Metall, Άαχεν, Γερμανία
  10. Adrián Naya Larios, miembro del comité de empresa por CCOO de DXC-ES/FDS, Federación de Servicios CCOO Coslada (Madrid)
  11. Aída Díaz Núñez, afiliada a la FECOHT CCOO, (Madrid)
  12. Alejandro Fernández Fernández, afiliado CGT Correos, (Asturias)
  13. Alicia Lucio León, afiliada CCOO, Federación de Enseñanza (Madrid)
  14. Andrés de las Heras Fernández, afiliado Federación de Sanidad CCOO (Guadalajara)
  15. Antonio García Sinde, miembro del comité de empresa en ViewNext, Sector TIC (Madrid)
  16. Antonio Muñoz, CGT, delegado sindical en Ditecsa, empresa auxiliar astillero Navantia Puerto Real.
  17. Antonio Ruíz Martos, Presidente del comité de empresa por CCOO de Aceites Sovena España, miembro de la ejecutiva provincial de Industria (Sevilla)
  18. Antonio Soler, delegado sindical por Cobas Instituto Municipal de Deportes (Madrid)
  19. Beatriz de Diego Allende, miembro de la Coordinadora Estatal de Pensionistas (Madrid)
  20. Carlos Naranjo Martínez, afiliado al Sindicato de Trabajadores del Metal (STM-Intersindical) en la Ford de Almussafes (Valencia).
  21. Carlos Pineda García, Presidente del comité de empresa por CCOO de LUVATA, Federación de Industria de CCOO (Guadalajara)
  22. Carmen Sixto Beceiro, CGT, Comité de empresa (Ferrol) 
  23. Carmen Turrero Jaro, miembro de la Coordinadora Estatal de Pensionistas (Madrid)
  24. Daniel Martínez, sanidad, CCOO, Barcelona
  25. Daniel Reyes Molón, delegado sindical por CCOO en el centro La Rosa, Federación de Enseñanza CCOO (Madrid)
  26. David Bernardo Nevado, afiliado CCOO.     
  27. David Parrilla Bejerano, afiliado CCOO (Toledo)
  28. Diego González Guinjoan, afiliado Federación de Industria CCOO, Santa Oliva (Tarragona)
  29. Enrique Alejandre Torija, delegado sección sindical de CCOO del CAMF-IMSERSO (Guadalajara)
  30. Erico Pose Varela, CCOO, Pull&Bear (Narón) 
  31. Esteban Manuel Barreto Pérez, delegado sindical por CCOO en la Fundación Nuestra Señora del Camino (RESCO), Federación de Enseñanza (Madrid)
  32. Felipe Boluda Cabrera, Secretario general de la sección sindical de Sindicalistas de Base del centro de Goya de El Corte Inglés (Madrid)
  33. Felipe Palacios Torrubiano, afiliado Federación de Industria CCOO (Guadalajara)
  34. Fernando Setién Peloche, afiliado a la Federación de Industria CCOO, L´Hospitalet d´Llobregat (Barcelona)
  35. Gloria Carneiro Carneiro, afiliada CCOO, Administración Pública (Santiago de Compostela)
  36. Iban Sadaba Layana, presidente del comité de empresa de Media Markt Plaza Mayor. (Málaga)
  37. Isabel Morales Belmonte, miembro del comité de empresa por CGT de H&M, Torrejón de Ardoz (Madrid)
  38. Javier Losada Martínez, CGT, Comité de empresa Navantia (Ferrol) 
  39. Javier Moreno Beltrán, afiliado Federación Enseñanza, CCOO Sevilla.
  40. Jesús Maria Aranzegi Goldaraz. Afiliado de LAB y pensionista
  41. José Covelo Guerra, afiliado a la Federación de Enseñanza de CCOO. Finestrat (Alicante).
  42. José María Gil García, expresidente del comité de empresa por CCOO de Progalsa, Federación de Industria CCOO (Guadalajara)
  43. José Miguel López Vázquez, afiliado CCOO, presidente del Comité de Parados de Cortes de la Frontera (Málaga)
  44. Juan Arjona Huertas, presidente del Comité Intercentros de DXC-ES/FDS, Federación de Servicios CCOO (Madrid)
  45. Juan Felix Castejón Henche, Delegado LOSL Sección Sindical CCOO DXC-ES/FDS, Federación de Servicios CCOO (Madrid)
  46. Lucas Picó Dujan, afiliado CCOO (Santiago de Compostela)
  47. Luis Cortegoso Fernández, CCOO Construcción y Servicios (Ferrol) 
  48. Luís Jesús de las Olivas Recio, afiliado CCOO en la empresa GRAFICAS TOSAR (Madrid)
  49. Mª de los Desamparados Martí Daroqui, afiliada a la Federación de Enseñanza de CCOO. Valencia.
  50. Manu Vidal, delegado por CGT en Comsa Service, Tarragona
  51. Manuel Odriozola Iruretagoyena. Afiliado de LAB y trabajador de manipulados Araxes, artes Gráficas.
  52. Marcos Abad, delegado CCOO, USC (Ferrol)
  53. Mariano Rivier Sanz, miembro de CCOO del Ayuntamiento de Azuqueca de Henares, CCOO (Guadalajara)
  54. Miguel Ángel Reyes Molón, afiliado de CCOO (Madrid)
  55. Nieves Lucio León, afiliada a la Federación de Servicios CCOO, Coslada (Madrid)
  56. Pelayo Rodríguez Zamora, miembro del comité de empresa por CCOO de DXC-ES/FDS, Federación de Servicios CCOO Coslada (Madrid)
  57. Pilar Úbeda Fernández, afiliada CCOO, Telefónica Móviles (Madrid)
  58. Rafael Correderas Hidalgo, afiliado CCOO Industria, Sevilla.
  59. Rubén Hernández Sancho, delegado sindical por ESK en KUIS, sector artes gráficas.
  60. Salvador Aranda Martínez, secretario general de la sección sindical de CGT en Sermunegisa (Málaga)
  61. Santiago Jiménez, miembro ejecutiva provincial de Industria de CCOO (Sevilla)
  62. Vettas Nicolas David, IAC-CATAC union delegate In Pere Mata Foundation.
  63. Vicent Sala Enguix, afiliado a CCOO en IES Provençana, Federaciò Ensenyament, Cornellà de Llobregat (Barcelona)
  64. Vicente Ferrer Casal, CGT, Comité de empresa Navantia (Ferrol) 
  65. Xaquín García Sinde, CGT, Comité de empresa astilleros Navantia (Ferrol) 



Η συλλογή υπογραφών και ψηφισμάτων συνεχίζεται. Πρότυπο ψήφισμα και τρόπους αποστολής υπογραφών μπορείτε να βρείτε εδώ, για να δείτε πως μπορείτε να βοηθήσετε στην εκστρατεία αθώωσης της Ειρήνης και του Ζήση δείτε εδώ.